Najlepsze miasta do odwiedzenia we Włoszech

Najlepsze miasta do odwiedzenia we Włoszech

Jeśli planujesz swoją wizytę we Włoszech, powinieneś zapoznać się z tym przewodnikiem po 5 najpiękniejszych miastach w tym kraju. We wszystkich z nich znajdują się niesamowite zabytki, piękne krajobrazy, festiwale na świeżym powietrzu i bezpłatne atrakcje.

Rzym

Rzym jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast na świecie. Znajduje się tu wiele muzeów, wystaw na świeżym powietrzu, targów na świeżym powietrzu i wiele innych atrakcji turystycznych. Jeśli chodzi o Rzym co zobaczyć? Koniecznie trzeba odwiedzić Koloseum, Campo de’ Fiori i Via Veneto. Miasto ma rozbudowaną sieć hoteli i transport ze względu na napływ turystów. Ponadto przez cały rok odbywają się ważne wydarzenia i festiwale.

Wenecja

Wenecja jest jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych we Włoszech. Najbardziej znaną atrakcją miasta są przejażdżki gondolą wzdłuż Wielkiego Kanału, gdzie można cieszyć się muzyką i jedzeniem. Ale miasto słynie również z koncertów muzyki klasycznej i galerii sztuki. Jeśli podróżujesz do Wenecji, obowiązkowym miejscem do odwiedzenia jest Plac Świętego Marka i Bazylika Świętego Marka, która jest otoczona słynnymi kawiarniami, z muzyką na żywo. Atrakcjom towarzyszy szeroka gama usług hotelowych i transportowych, które miasto oferuje swoim gościom. Jak również różne festiwale i wydarzenia przez cały rok.

Florencja

Florencja to miasto z artystyczną histori. Na przykład znajduje się tu Galleria dell’Accademia, w której przechowywane są dzieła Michała Anioła.  Ponte Vecchio to średniowieczny most i jeden z najsłynniejszych mostów na świecie, który znajduje się w mieście. A jeśli chcesz zrobić zakupy, popularnym miejscem jest Piazza Santo Spirito. Możesz się także cieszyć festiwalami i wydarzeniami we Florencji.

Sorrento

Sorrento to idealne miejsce do odwiedzenia we Włoszech. Wyróżnia się pięknem klifów, geometrią ulic i wodami Ischii, Capri i Zatoki Neapolitańskiej. Miasto oferuje niesamowite atrakcje, na przykład typowe restauracje włoskie i wycieczki łodzią Spacerując po mieście warto odwiedzić Piazza Tasso, Museobottega della Tarsialignea i Teatr Tasso.

Riccione

Riccione to osada we Włoszech położona w regionie Emilia Romagna, jedno z najlepszych miast do odwiedzenia we Włoszech, około 4 godziny od Rzymu. Riccione jest popularnym miejscem turystycznym w okresie letnim. Riccione jest kosmopolitycznym miejscem ze względu na dużą liczbę odwiedzających, którzy odwiedzają miejscowe plaże. Jest tam także dużo klubów nocnych w pobliżu morza.

Piza

Piza to miasto z najsłynniejszą wieżą we Włoszech Uwzględniliśmy Pizę w naszym rankingu najpiękniejszych miast we Włoszech głównie ze względu na jej kultową krzywą wieżę, która dzięki temu odchyleniu stała się znana na całym świecie. Wieża w Pizie znajduje się na majestatycznym Piazza dei Miracoli, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

 

 

Dodaj komentarz