Miejsca w Barcelonie, które warto zobaczyć

Miejsca w Barcelonie, które warto zobaczyć

Barcelona to jedno z europejskich miast stanowiących podróżniczą destynację dla turystów z całego świata. Jest ona ceniona nie tylko za klimat, pyszne jedzenie czy nocne życie, ale przede wszystkim za wiele ciekawych miejsc, zabytków i atrakcji. Barcelona daje wiele różnych możliwości spędzania czasu. Co warto zobaczyć, będąc w tym hiszpańskim mieście?

Barcelona – połącz zwiedzanie z wypoczynkiem

Stolica Katalonii, dzięki swojemu pięknemu położeniu nad wybrzeżem Morza Śródziemnego jest świetnym miejscem, w którym możemy połączyć zwiedzanie najważniejszych miejsc z odpoczynkiem na jednej z miejskich plaż. Barcelona to miasto idealne na krótsze wyjazdy typu city break, jak i dłuższe pobyty. Ilość atrakcji, zabytków z ciekawą historią czy miejsc, które warto zobaczyć jest tak duża, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Czego nie można przegapić?

Sagrada Familia – symbol miasta

Sagrada Familia, zaprojektowana przez Antonio Gaudiego, to jedno z obowiązkowych miejsc na mapie Barcelony, o której śmiało można powiedzieć, że jest jej symbolem. Ta bazylika wyróżnia się stylem, w jakim została wybudowana. Zdecydowanie jest ona nie tylko budowlą sakralną, ale również arcydziełem architektonicznym – zarówno zewnątrz, jak i wewnątrz robi ona ogromne wrażenie. Sagrada Familia składa się z 3 fasad i 18 wież. Wieże te symbolizują Jezusa, Matkę Boską, 12 apostołów oraz 4 ewangelistów. W środku znajdziemy wiele nawiązań do natury, m.in. filary wyglądające jak drzewa, a także piękne witraże. Świątynie można zwiedzać zarówno samodzielnie, jak i z przewodnikiem.

Park Güell

Park Güell to kolejne miejsce zaprojektowane przez Gaudiego. To wyjątkowy park, który nie bez powodu został wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Łączy on naturę i piękną architekturę. Znajdziemy w nim m.in. dwa domki, które swoim wyglądem mogą przypominać chatki z piernika. W Parku znajduje się również ławka, która pełni funkcję tarasu, z którego rozciąga się piękny widok na miasto i sam park. Piękne, kolorowe kafelki ułożone w kształt mozaiki dodatkowo nadają temu miejscu klimatu. Osoby, które chcą dowiedzieć się nieco więcej o życiu Gaudiego powinny wybrać się do Casa Muzeum Gaudi – muzeum znajdującego się na terenie Parku Güell, które kiedyś było domem hiszpańskiego architekta.

La Rambla 

La Rambla to słynna ulica Barcelony, która tętni życiem zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Warto się tam wybrać, żeby poczuć ten niesamowity, miejski klimat. Liczne sklepy, restauracje, kawiarnie czy stragany przyciągają turystów, a uliczni artyści dodatkowo ożywiają La Ramblę. Przy tym słynnym deptaku znajdują się również takie miejsca jak Muzeum Figur Woskowych czy Pałac Güell.

Camp Nou

Barcelona wielu osobom kojarzy się również z piłką nożną. Nic dziwnego, utytułowany klub FC Barcelona ma swoich fanów na całym świecie. Zwiedzający stadion mogą zapoznać się z historią klubu, zobaczyć mistrzowskie trofea, wejść do szatni zawodników, na trybuny czy udać się do miejsca przeznaczonego dla dziennikarzy. Po obejrzeniu stadionu kibice mogą odwiedzić oficjalny sklep klubu. Bez wątpienia zwiedzanie Camp Nou to ciekawa atrakcja dla małych i dużych fanów futbolu.

 

Dodaj komentarz