Wakacje za granicą – 5 ciekawych propozycji

Wakacje za granicą – 5 ciekawych propozycji

Jeżeli znudziły Cię podróże do oklepanych, typowo turystycznych miejsc, gdzie nie da się w spokoju poznać lokalnej kultury, to najwyższa pora, by w tym roku odwiedzić ciekawsze miejsca. Poniższa lista to propozycja 5 miejsc, które znacznie różnią się od typowego podążania za trendami wakacyjnymi, jednocześnie będące niemniej interesujące, od Hiszpanii, Włoch czy Portugalii.

1. Kazachstan

Bezproblemowy wjazd do tego kraju jest możliwy od stosunkowo niedawna. Dostanie się tam, najsensowniejsze jest samolotem. Sam kraj jest niesamowity, gdyż jest to połączenie postkomunistycznego kraju, z nowoczesnością. Niektórzy uważają, że Astana jest światową stolicą kiczu. Mnóstwo wręcz karykaturalnie ozdobionych bogato budynków, zamiłowanie do złota i lwów sprawia, że miasto jest niepowtarzalne. Osoby które chcą zaznać nieco zieleni, odnajdą ją w ogromnej ilości w tym kraju. Pozamiejskie tereny tego kraju są ogromne, piękne i niepowtarzalne. Warto pamiętać, że jest to kraj w którym mało osób mówi w języku angielskim, nawet podstawowa znajomość rosyjskiego znacznie ułatwi nam wyprawę.

2. Jordania

Kraj ten coraz częściej pojawia się w ofertach biur turystycznych, jednak rzadko znajdziemy coś, co nie jest wycieczką do miasta Amman. Ten bliskowschodni kraj, zaskoczy nas swoją kuchnią (która przypomina nieco bardziej wykwintną kuchnię z turecką, z wyraźnymi wpływami kuchni izraelskiej). Zabytki, przyjaźni ludzie oraz wysokie temperatury sprawiają, że jest to miejsce warte odwiedzenia.

3. Papua-Nowa Gwinea

Zdecydowanie najdroższy do odwiedzenia kraj w całym zestawieniu. O ile ceny na miejscu nie są wygórowane (a sprawni szukacze znajdą dużo lokalnych przysmaków za dosłownie grosze), jednak najwyższa jest cena transportu, dodatkowych szczepień oraz noclegu, gdyż gwinejskie hotele o średnim standardzie oferują raczej niską jakość, dlatego warto dopłacić do sensownego zakwaterowania. Wyjazd taki można sfinansować kredytem. Większość terenów państwa to tereny zielone. Na pewno zaskoczy nas lokalna kultura, oraz złożona historia tego państwa.

4. Republika Południowej Afryki

Tereny pozamiejskie tego państwa zachwycają swoim bogactwem, zróżnicowaniem i ogromem. Każdy miłośnik gór powinien odwiedzić to miejsce, gdyż nie będzie narzekać na nudę. Ceny są stosunkowo wysokie, jednak wprawieni podróżnicy znajdą wiele metod na tani wyjazd do RPA. Ciekawostką jest lokalna kuchnia, będąca połączeniem kuchni brytyjskiej i afrykańskiej.

5. Mołdawia

Jest to niezwykle ciekawy kraj, gdzie wyraźne, europejskie wpływy łączą się z silną, lokalną kulturą. Kraj ma spore problemy ekonomiczne, stąd też ceny są bardzo niskie. Kraj ma ciekawą historię, bardzo ciekawą kuchnię, oraz samo społeczeństwo jest niezwykle zróżnicowane.

Dodaj komentarz