Wypadek za granicą – co zrobić z uszkodzonym autem?

Wypadek za granicą – co zrobić z uszkodzonym autem?

Nikomu nie życzymy takiej sytuacji, jednakże nie możemy się oszukiwać, ze wypadki samochodowe się nie zdarzają. Wtedy też istotne jest ułatwienie osobom, które były uczestnikami takiego zdarzenia, dalszego postępowania. Nawet jeśli nikomu nic poważnego się nie stało, auto może być na tyle uszkodzone, że nie będzie w tym stanie mogło dalej poruszać się po drodze.

W najlepszym wypadku niezbędna będzie jedynie drobna naprawa samochodu na miejscu zdarzenia. Z pomocą fachowca będziemy mogli przywrócić auto do sprawności, na tyle, aby samodzielnie dojechać do mechanika czy wrócić do domu. Jednakże nie zawsze usterka jest na tyle drobna, że da się jej zaradzić od reki. W wielu przypadkach może okazać się konieczne przetransportowanie powypadkowego samochodu na lawecie. Co wtedy? Sprawa wydawać się może jeszcze bardziej skomplikowana gdy do takiego wypadku doszło za granicą, np. na terenie Niemiec. Jednakże akurat w tej kwestii możemy być spokojni. Dlaczego?

Niemcy to nasz zachodni sąsiad co znacznie ułatwia sprawę. Dzięki temu, że do wielu miejsc jest stosunkowo blisko, również na terenie Niemiec, możemy skorzystać z usług polskiej pomocy drogowej.

Potrzebna Ci pomoc drogowa? Sprawdź tutaj.

To znacznie ułatwia postępowanie. Sama kolizja czy usterka jest już wystarczająco stresująca. Dzięki wezwaniu polskiej pomocy drogowej działającej na terenie Niemiec zaoszczędzimy sobie dodatkowego stresu związanego z barierą językową, a także późniejszym zdziwieniem co do kosztów usługi w euro. Jeśli zarabiamy w złotówkach, a a terenie Niemiec znaleźliśmy się jedynie przejazdem bądź spędzamy tam urlop, taki wydatek może przysporzyć nie lada problemów. Warto więc wiedzieć jakie mamy możliwości.

Polska pomoc drogowa działająca na terenie Niemiec – sprawdź tutaj, sprawnie odholuje nasza auto z miejsca wypadku, kolizji czy z związku z usterką, która całkowicie wyklucza poruszanie się naszego auta po drogach. Laweta Hannover Polska to możliwość odholowania każdego rodzaju samochodów osobowych. Na co dzień mieszkasz i zarabiasz w Polsce, a wypadek przydarzył się w Niemczech? Laweta Hannover, świadczona przez polską pomoc drogową, jest właśnie dla ciebie. W zależności od twoich preferencji auto na lawecie może zostać przewiezione zarówno do najbliższego mechanika, do twojego domu czy też każdego innego punktu, także w Polsce. Holowanie przez polską firmę do mechanika na terenie naszego kraju pozwoli ci maksymalnie zaoszczędzić na usłudze zarówno transportu, jak i późniejszej naprawy uszkodzonego samochodu.

Co więcej, jeśli jesteśmy posiadaczami odpowiedniego pakietu ubezpieczenia, holowanie z miasta Hannover może być usługą całkowicie bezpłatną.

Dodaj komentarz