Santiago de Compostela – cel wielu pielgrzymek

Santiago de Compostela – cel wielu pielgrzymek

W samej Europie, już od czasów średniowiecznych można wyróżnić kilka miejsc, do których wierzący pielgrzymowali. Jednym z takich miejsc jest, mające jeszcze swoją tradycję w jedenastym wieku w okresie średniowiecza pielgrzymka do santiago de compostela, gdzie znajduje się miejsce kultu świętego Jakuba – patrona pielgrzymów i jednego z dwunastu apostołów. Jest to obiekt o niezwykle bogatej historii z przepiękną bazyliką, wzniesioną w romańskim stylu. Do dnia dzisiejszego jest jednym z najczęściej wybieranych celów pielgrzymkowych i jego ranga nie uległa zmianie.

Niebywała okolica

W okolicach samego Santiago de Compostela można wybierać spośród licznych punktów noclegowych, są to głównie domy pielgrzyma ze świetnie zaopatrzonym zapleczem gastronomicznym. Nie ulega wątpliwości, że pielgrzymka do santiago de compostela wciąż jest niezwykłym przeżyciem duchowym. Jest to możliwość na skupienie się, rozmyślania, pogrążenie w zadumie i modlitwie, zaś dla osób niewierzących to możliwość nie tylko na obejrzenie jednej z pereł architektury, ale także na odizolowanie się od spraw życia codziennego i odpoczynek. Przy samej trasie znajduje się wiele obiektów z możliwością noclegu, co jest odwołaniem do tradycji dawnych pielgrzymek do Santiago de Compostela, kiedy to pielgrzymi odbywali całą podróż pieszo.

Droga prowadzi przez szlak, przy którym po drodze znajduje się wiele punktów noclegowych, niektóre są prowadzone przez zakony. Samo Santiago de Compostela oprócz słynnej bazyliki w swojej zabudowie posiada również zabudowania klasztorne i inne obiekty, jak pałace czy inne elementy zabudowy miejskiej.

Jest to miejsce o bogatej historii, w niezwykle pięknej scenerii, w otoczeniu niesamowicie wyjątkowych krajobrazów.

Warto również wspomnieć tu o samej Hiszpanii, na terenie której przecież leży sanktuarium, która jest znana ze swojej kulinarnej strony i barwnej kulturowej tradycji. Z całą pewnością pielgrzymka do santiago de compostela jest jedną z tych rzeczy w życiu, które warto przeżyć, nie tylko z uwagi na walory historyczne i artystyczne, ale też po to, by odpocząć od codzienności.

Dodaj komentarz