Norymberga i jej atrakcje

Norymberga i jej atrakcje

Nazwa tego niemieckiego miasta jest doskonale znana z podręczników do historii. W dziejach współczesnego świata Norymberga odegrała ważną rolę. Choć bolesna przeszłość odcisnęła trwałe piętno na charakterze tego miasta, warto pamiętać, że jego zabytki i atrakcje turystyczne mogą zachwycić swym bogactwem. W efekcie Norymberga jest miastem pełnym kontrastów. Z jednej strony to miejsce kojarzone z ponurą historią i z tragicznymi wydarzeniami związanymi z II wojną światową. Z drugiej strony to piękne miasto, które może oczarować swą architekturą i stać się wspaniałym celem niejednej wycieczki. Jakie atrakcje turystyczne zasługują tu na szczególną uwagę?

Norymberga to nie tylko jedno z największych miast, jakim może się pochwalić Bawaria. To ważny ośrodek kultury i sztuki, na terenie którego doskonale rozwinął się przemysł. Ogromne znaczenie ma tu przemysł chemiczny oraz samochodowy, prężnie rozwija się również handel. Jest też Norymberga ważnym ośrodkiem turystycznym, a wycieczki zainteresowane miejskimi skarbami chętnie zaglądają na jego teren. Tu, w światowej stolicy zabawek, czekają na nich wyjątkowe ciekawostki. Jedną z największych atrakcji miasta jest Muzeum Zabawek – jeden z symboli miasta. Norymberga to jednocześnie miasto, na terenie którego zachowało się sporo ciekawych zabytków z czasów średniowiecza. W czasie spacerów po historycznym centrum miasta z pewnością warto przyjrzeć się dawnym murom obronnym. Do dziś prezentują się one wspaniale i stanowią doskonały dowód na potęgę Norymbergi i jej wielką rolę w dziejach Bawarii. Zamek burgrabiego oraz zamek cesarski to kolejne pamiątki z czasów średniowiecza, na które warto zwrócić uwagę. Norymberga może się również pochwalić zabytkowymi świątyniami, wśród których na wyjątkowe uznanie zasługuje kościół NMP z XIV wieku. W jego wnętrzu można ujrzeć słynny Ołtarz Tucherów, który uznawany jest za jeden z najcenniejszych zabytków na terenie miasta. W czasie wycieczki po Norymberdze nie można też pominąć miejskiego Rynku, którego największą ozdobą jest Piękna Studnia – kolejny ciekawy przykład sztuki gotyckiej. Dla polskich turystów wielką atrakcją jest też kościół św. Wawrzyńca. Budowany od XIII wieku przyciąga polskie wycieczki wyjątkowym zabytkiem znajdującym się w jego wnętrzu. To rzeźba “Zwiastowanie”, której autorem jest sam Wit Stwosz. Polacy bardzo chętnie odwiedzają też grób mistrza, który znajduje się na pobliskim cmentarzu.

Norymberga to nie tylko najpiękniejsze miasto na terenie tak znanego kraju związkowego, jakim jest Bawaria. To jeden z najciekawszych ośrodków miejskich, jakim mogą się pochwalić Niemcy. Tutejsze atrakcje turystyczne oraz zabytki już dawno zostały docenione przez polskie biura podróży, które tak chętnie organizują wycieczki po Bawarii i jej najpiękniejszych miastach. Norymberga, jako wyjątkowo ważne miasto w tej części kraju, w programach takich wycieczek zajmuje bardzo ważne miejsce. W czasie spacerów po tym pięknym mieście szybko można przekonać się, że procesy zbrodniarzy wojennych nie muszą być jedynym hasłem, z jakim kojarzy się nazwa tego bawarskiego miasta.

Dodaj komentarz