Słowackie atrakcje: Komarno

Słowackie atrakcje: Komarno

Komarno to duże miasto, które znane jest miłośnikom zabytków oraz aktywnego wypoczynku. To jeden z ciekawszych ośrodków miejskich, jakimi może się pochwalić Słowacja Zachodnia. Wycieczki zaglądają tu chętnie, a moc atrakcji sprawia, że nikt tu na nudę nie może narzekać. Jakimi atrakcjami może oczarować turystów Komarno? Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wizyty na jego terenie?
Dla wielu osób Słowacja to przede wszystkim kraj, który może oczarować wspaniałymi basenami oraz kąpieliskami termalnymi. Komarno przyciąga właśnie takim kąpieliskiem, jednak nie tylko ono jest tu godne polecenia. W czasie wycieczki po tym mieście ujrzeć można wiele ciekawych zabytków oraz budowli, którym nie można odmówić ani uroku, ani atrakcyjności. Najcenniejszym zabytkiem jest tu potężna, bastionowa twierdza. Wzniesiona w miejscu średniowiecznego zamku, swą obecną formę zaczęła przybierać w XVI wieku. To wielka gratka dla tych, którzy kochają obiekty o charakterze obronnym. Wspaniałe wały ziemne oraz nowsze bastiony, wzniesione w II połowie XVII wieku, z całą pewnością są najważniejszą atrakcją na terenie tego miasta. Stara i Nowa Twierdza stanowią zatem główny cel niejednej wycieczki do Komarna, są też jedną z ciekawszych pamiątek militarnych, jakimi może się dziś poszczycić Słowacja. Barokowy pałac z XVII wieku to kolejny zabytek, który przyciąga uwagę turystów. W jego wnętrzu mieści się kolejna ciekawostka. To Muzeum Kultury Węgierskiej Podunajska, którego ekspozycja pozwala na zapoznanie się z dziejami miasta oraz z jego najsłynniejszymi mieszkańcami. Archeologia oraz etnografia są tu prezentowane w ciekawy sposób, równie wielką atrakcją jest tutejsza galeria malarstwa. Warto też zwrócić uwagę na współczesną zabudowę miasta, której uroku oraz braku oryginalności zarzucić nie można.
Komarno może się jednocześnie pochwalić ciekawymi przykładami architektury sakralnej. Katolicki kościół św. Andrzeja z I połowy XVIII wieku z pewnością zasłużył sobie na uwagę. Wielką atrakcją jest też serbska cerkiew prawosławna oraz kościół ewangelicki czy kalwiński. Te obiekty najlepiej świadczą o niezwykłym zróżnicowaniu kulturalnym i religijnym mieszkańców miasta, czynią też z Komarna miejscowość wyjątkowo atrakcyjną dla ciekawych świata turystów.
Komarno jest atrakcyjnym celem wycieczki, a do odwiedzenia tego miasta zachęca dobrze rozwinięta infrastruktura. Słowacja może się tu pochwalić i wspaniałą bazą noclegową, i sprawnie działającą komunikacją. Ciekawie prezentuje się również oferta kulturalna, a liczne imprezy i festyny skutecznie przyciągają tu turystów z różnych stron świata. Konkursy wokalne, festiwale operetkowe oraz imprezy dla miłośników teatru – oto oferta, której trudno się oprzeć.

Dodaj komentarz