Podróż w świat kulinarny – czyli gdzie znaleźć najlepsze jedzenie?

Podróż w świat kulinarny – czyli gdzie znaleźć najlepsze jedzenie?

Powodów podróży może być wiele, jedni robią to, aby odpocząć i poznać nowe miejsca, a drudzy, aby poznać lokalną kuchnię i nowe, nietypowe smaki. W tym wpisie skupimy się właśnie na tych osobach, które podczas podróżowania stawiają na doznania kulinarne i lubią poznawać smaki miejsca, w którym akurat się znajdują. Jeśli masz ochotę poznać inne dania niż te, które są serwowane w Polsce, to koniecznie musisz wziąć pod uwagę miejsca z naszej listy. To właśnie tam można znaleźć bogactwo smaków oraz spróbować wyjątkowych dań.

Wschód – Tajlandia, Japonia i Tajwan

Nie da się ukryć, że pod względem kulinariów kraje wschodnie plasują się bardzo wysoko. Azjatyckie potrawy są zupełnie inne niż te Europejskie i mogą zaskoczyć naprawdę wiele osób. Nikogo już nie dziwi fakt, że używa się tam egzotycznych owoców i warzyw, które nie występują w Polsce, a nawet owadów. Faworytami w naszym rankingu jest kuchnia chińska, japońska oraz ta, która pochodzi z Tajlandii oraz Malezji. Jest tak, ponieważ mieszkańcy tych miejsc stawiają na bardzo intensywne doznania smakowe i lubią różnorodność.

W krajach azjatyckich bardzo znany jest street food. Oznacza to, że wiele restauracji znajduje się na ulicy lub na specjalnych targach i przypominają niewielkie budki, w których na bieżąco przygotowywane jest jedzenie. Jeśli chodzi o kulinarne wycieczki, to wschód jest doskonałym miejscem do tego, aby poznać zupełnie nową kuchnię.

Europa – Grecja i Włochy

Jeśli chodzi o pyszne jedzenie w Europie, to śmiało można wymienić, te dwa kraje – Grecję i Włochy. Każdy z nas doskonale zna owoce morza, oliwki, makaron, ser feta czy pomidory. Musisz jednak wiedzieć, że to właśnie tam można znaleźć najlepsze produkty tego typu, ponieważ to właśnie tam, królują one w kuchni.

Kuchnia Grecka składa się przede wszystkim z ryb oraz owoców morza. Jest bardzo zdrowa i stosunkowo lekka. Jeśli chodzi o włoskie dania, to trzeba przyznać, że nie są one tak niskokaloryczne, jednak nie da się im odmówić niesamowitego smaku.

Dodaj komentarz