Zimowy urlop za granicą – gdzie warto pojechać w 2020 roku

Zimowy urlop za granicą – gdzie warto pojechać w 2020 roku

Nie ma co ukrywać, że Polska zima nas nie rozpieszcza. Mróz, śnieg, krótkie dni i pochmurne niebo na dłuższą metę mogą być bardzo męczące. Jeśli chcesz się nieco zrelaksować, poleżeć na plaży lub zobaczyć wulkany na Bali to możesz to zrobić nawet zimą. Na Ziemi jest wiele pięknych miejsc, które warto odwiedzić gdy w Polsce panuje zimowa zawierucha – poznaj najlepsze z nich.

Cypr

Pierwszym miejscem, które jest idealne na zimowy urlop, jest Cypr. Od listopada do marca pogoda jest tam bardzo przyjemna, a temperatury wynoszą ok. 19 stopni Celsjusza. Jest więc ciepło, ale nie na tyle, żeby męczyły nas tropikalne upały. Jest to więc idealne miejsce dla osób, które chcą wcześniej poczuć wiosenny klimat i złapać pierwsze, ciepłe promienie słońca. Cypryjskie kurorty zimą są nieco mniej zatłoczone niż w sezonie letnim i można liczyć na niższe ceny noclegów. Pamiętaj, że zimą w tym kraju jest więcej dni deszczowych niż latem. Warto więc bardziej nastawić się na zwiedzanie niż wylegiwanie się na plaży przez cały wyjazd.

Indonezja

To kraj niezwykle bogaty pod względem fauny i flory, a także kultury, pejzaży i świątyń buddyjskich. Z pewnością nie będziesz się tam nudzić, a jedną z najciekawszych atrakcji są wspomniane wcześniej wulkany na Bali. Niektóre z nich do dziś są aktywne, jednak nie stanowią zagrożenia dla turystów i mieszkańców. Na większość z nich można również wejść i cieszyć się pięknym widokiem, który rozciąga się z samego szczytu wulkanu. Dla osób, które wolą bardziej spokojny wypoczynek, również się coś znajdzie. Gdy w Polsce panuje zima, w Indonezji jest akurat pora deszczowa, a temperatury przekraczają 20 stopni Celsjusza. Oznacza to, że śmiało możecie wylegiwać się na plaży i pływać w wodzie. Deszcze mają tam charakter monsunowy – oznacza to, że są intensywne, ale nie trwają długo, więc nie powinny Wam przeszkadzać podczas wyjazdu.

Kuba

Na Kubie od listopada do lutego temperatura wynosi ok. 27 stopni, jest to więc raj dla osób ciepłolubnych, którym brakuje lata. Kuba to niezwykły kraj, którego klimat może zauroczyć nie jedną osobę. Można tam poczuć „luz”, którego w wirze pracy często nam brakuje. Będąc na tej wyspie, koniecznie musisz spróbować lokalnej kuchni, wykąpać się w ocenie i skorzystać z lokalnych atrakcji. Ciekawym doświadczeniem będą też wieczorne spacery po większych miastach i zobaczenie jak wygląda nocne życie na Kubie. Pamiętaj, że nocą temperatury mogą spaść do 10 stopni Celsjusza, dlatego warto zabrać ze sobą sweter lub cienką kurtkę. Zimowy urlop w takim miejscu z pewnością zaliczysz do udanych.

Dodaj komentarz